Szkolne Koło Caritas

Szkolenie Wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas I stopnia

We wtorek 7 lutego 2017 r. 14 kandydatów na wolontariuszy spędziło ciekawie dzień w Gdańsku Wrzeszczu w Centrum Wolontariatu przy ul. Jesionowej. Opiekunowie koła s. Marzena Lata i p. Violetta Gębacka razem w podopiecznymi zapoznali się z możliwościami działania w swoim, jak również ogólnopolskim środowisku.  Warsztaty zintegrowały grupę i dały nowe pomysły do realizacji.

Pomagamy Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni

Szkolne koło Caritas zwraca się z prośbą do uczniów i pracowników szkoły o wsparcie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni. Potrzebne są: mydło w płynie, domestos, płyn do mycia podłóg, kostki WC, rękawiczki w roz. S i M, proszek do prania, płyn do płukania tkanin, mleczka do czyszczenia itp.

Prosimy o wsparcie akcji, ww. produkty prosimy przekazywać do p. Violetty Gębackiej.

Dyskoteka

Pierwsza szkolna dyskoteka zorganizowana przez Szkolne Koło Caritas za nami! Dziekujemy wszystkim uczestnikom za przybycie, a nauczycielom za opiekę. Mamy nadzieję, że to dopiero początek wspólnej zabawy :)

Warsztaty „Wyobraźnia miłosierdzia"

Szkolne Koło Caritas, które działa przy naszym Gimnazjum nr 2 w dniu 4 kwietnia 2016 r. uczestniczyło w Warsztatach szkoleniowych I stopienia pt.: „Wyobraźnia miłosierdzia" zorganizowanych w Gdańsku Wrzeszczu. Opiekunowie koła s.Marzena Lata FMA, ks. Michał Tomczak SDB i p. Violetta Gębacka nadzorowali pracę w grupach i poznali założenia oraz program działania Caritasu Archidiecezji Gdańskiej. Uczniowie biorący udział to przedstawiciele  klas pierwszych. Wolontariusze zorganizowali w szkole zbiórkę zabawek, które później zawieźli do szpitala na oddział dziecięcy w Wejherowie. Wzięli udział w zbiórce żywności w sklepach na rzecz potrzeb placówki „Nasz Dom" w Rumi. Zapraszamy do oglądania zdjęć.

Szkolne Koło Caritas

Szkolne Koło Caritas z naszego gimnazjum wraz z opiekunami ks. Michałem Tomczak i s. Marzeną Lata zapoznało się z funkcjonowaniem i różnymi formami pomocy wolontariuszy w  Hospicjum św. Józefa w Sopocie. Jesteśmy wdzięczni za to, że mogliśmy tam pojechać, by bardziej uwrażliwić się na otaczające nas osoby, wymagające pomocy.

Więcej zdjęć w galerii.

SZKOLNE KOŁO CARITAS - START

Pierwsze spotkanie Szkolnego Koła Caritas odbyło się we wtorek 29 października. Cieszymy się, że możemy zacząć szeroko pojętą współpracę pomiędzy szkołą, parafią oraz środowiskiem. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych we wtorki na godz. 14.30 do sali nr 10. Naszym opiekunem koła jest s. Marzena i mamy nadzieję, że czeka nas ciekawa przygoda w Caritasie. Pozdrawiają Was: Weronika, Kornelia, Julia, Amelia, Jeremi i Szymon.