Klub Szkół Unicef


Początek roku jest czasem podsumowań, postanowień i planów na przyszłość. W UNICEF nasz plan jest prosty i niezmienny od lat:
sprawić, aby życie jak największej liczby dzieci na świecie stało się lepsze, ich dzieciństwo szczęśliwsze, a na małych twarzyczkach częściej gościł uśmiech.
Poniżej mamy dla Ciebie film podsumowujący miniony rok. Mamy nadzieję, że jego obejrzenie sprawi Ci radość!

Kliknij i obejrzyj film.

Przesyłamy również najnowsze informacje o akcjach, podejmowanych działaniach i ich wynikach. Życzymy miłej lektury!

Uratuj dziecko w Afryce

Na opiekę okołoporodową dla mam i dzieci w Mali zebraliśmy już ponad 700 tys. zł! Akcję pomocy wspiera Artur Żmijewski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wyposażenie szpitali (zestawy do resuscytacji noworodków, inkubatory), zakup leków, szczepionek przeciwko tężcowi noworodkowemu i zestawów do bezpiecznych porodów. Więcej informacji znajdziesz na stronie akcji. Więcej>>>

Pomoc dla dzieci na Ukrainie

Sytuacja na Ukrainie wciąż jest niestabilna. Szacuje się, że 1,7 mln dzieci cierpi z powodu trwających walk. Dlatego jesienią ubiegłego roku zaapelowaliśmy o wsparcie dla dzieci na Ukrainie. Do tej pory zebraliśmy prawie 400 tys. zł. Zebrane środki przeznaczyliśmy na produkty pierwszej pomocy, zestawy sanitarne, koce, ubrania oraz zestawy edukacyjne dla dzieci. Więcej informacji o sytuacji na Ukrainie znajdziesz na stronie akcji. Więcej>>>

Akcje kryzysowe

Każdego dnia, gdzieś w odległym zakątku ziemi ktoś woła o naszą pomoc. Syria, Jemen czy Republika Środkowoafrykańska to tylko kilka przykładów miejsc, gdzie toczące się konflikty zbrojne zagrażają życiu dzieci, odbierając im potencjał do rozwoju i szczęśliwe dzieciństwo. Dzięki regularnemu wsparciu Darczyńców, w czasie takich kryzysów humanitarnych jesteśmy w stanie działać natychmiast, zapewniając dzieciom namiastkę dzieciństwa. Zachęcamy do regularnej lektury naszej strony z aktualnościami, gdzie zawsze znajdziesz informacje o naszych bieżących działaniach. Dziękujemy za Twoje wsparcie. Więcej>>>
Pozdrawiamy! Zespół UNICEF POLSKA

Zespół UNICEF Polska

P.S.

Wszystkie najnowsze informacje znajdziesz zawsze na stronie unicef.pl. Do zobaczenia!


 

W październiku 2012 r. zostaliśmy przyjęci do Klubu Szkół UNICEF.

Klub szkół UNICEF zrzesza szkoły z całej Polski, które współpracują lub chcą współpracować z UNICEF. Celem Klubu jest uwrażliwienie młodych ludzi na sytuację, w jakiej znajdują się ich rówieśnicy z różnych części świata. UNICEF pragnie także zaangażować uczniów i pedagogów w przygotowywane przez siebie działania humanitarne i edukacyjne.

Co zyskują szkoły z uczestnictwa w Klubie Szkół UNICEF?

  • Jako pierwsze będą informowane o akcjach, projektach edukacyjnych i inicjatywach UNICEF skierowanych do uczniów i nauczycieli w danym roku szkolnym.
  • Będą miały zagwarantowane zaproszenie do wszystkich międzynarodowych i krajowych konkursów UNICEF, skierowanych do placówek dydaktycznych.
  • Po raz pierwszy w historii UNICEF Polska, każda szkoła będzie miała udostępnione unikalne materiały UNICEF z całego świata (teksty, filmy, prezentacje, zdjęcia), które umożliwią stworzenie niezwykłego kącika UNICEF (gazetki ściennej, wystawy, projekcji filmu). Materiały będą kwartalnie aktualizowane przez UNICEF i wysyłane do szkół.
  • Uzyskują prawa do używania logo „Klubu Szkół UNICEF".

Lista zaangażowanych szkół jest zamieszczona na stronie internetowej UNICEF.

Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjno-społecznym UNICEF "Gwiazdka dla Afryki" w roku szkolnym 2013/2014.  Cele i opis projektu  tutaj.

Maria Baranowska - koordynator projektu

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

 

 


 
Copyright © Gimnazjum Nr 2 im. Janusza Korczaka w Rumi (by Agnieszka Gryzik)