Klasy 1-3

SPOTKANIE Z ŻANDARMERIĄ WOJSKOWĄ

12 czerwca, dzięki uprzejmości jednej z mam ( p. Arlety Marcinkiewicz-Putzig) mogliśmy się spotkać           z przedstawicielami Żandarmerii Wojskowej. Przeprowadzili z pierwszakami zajęcia profilaktyczne       z udziałem psa służbowego. Zajęcia obejmowały bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zachowanie wobec obcych osób, niebezpiecznych zwierząt, zachowanie w trakcie wypoczynku, pokaz sprzętu służbowego oraz radiowozów. Oczywiście najbardziej podobał się pies Blondi. W służbowych okularach i słuchawkach podbił serca wszystkich dzieci. Dziękujemy!

Tajna Piracka Baza - wycieczka do Grąbkowa

Dnia 8 czerwca 2018 r. odbyła się wycieczka do ,,Tajnej Pirackiej Bazy"  w Grąbkowie koło Lęborka.

Uczniowie klasy Ie i If wzięli udział w zabawach zorganizowanych przez animatorów. Celem wyjazdu było między innymi zwrócenie uwagi dzieci na zgodną zabawę w grupie, integrację oraz doskonalenie sprawności ruchowej.

Wjeżdżając do Grąbkowa zadrżały nam serca, gdyż usłyszeliśmy strzały, które oznaczały nadejście kapitana Jacke Sparrow'a z całą załogą. Nagle w jednej chwili znaleźliśmy się w rękach piratów. Wszyscy otrzymali pirackie akcesoria. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji:

- piracki tor przeszkód,

- wyścigi beczki pełnej pirackiej lemoniady,

- park linowy z pirackich beczek,

- małpi gaj na Bezludnej Wyspie,

- wyścigi pirackich tratw,

- łowinie ryb,

- nauka pływania,

- gra w kostki,

- chrzest piracki,

- piracka tawerna.

Piraci byli bardzo gościnni. Na koniec każdy z uczestników otrzymał Certyfikat przyjęcia do hordy Sparrow'a i skórzaną opaskę na oko.

Wycieczka przebiegła zgodnie z planem. Wszyscy wrócili podekscytowani i zadowoleni z wyjazdu.

 

Niesamowity Świat Higieny Jamy Ustnej

 Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacji Stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”,  przygotowanego przez ekspertów Instytutu  Blend-a-med Oral-B oraz Disney Polska. W trakcie zajęć uczniowie zdobyli  niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych. 

Jak nie czytam, jak czytam

 Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM", której głównym celem była promocja czytania książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie oraz wspieranie młodzieży aktywnej czytelniczo.

Dziękujemy za udział. Zapraszamy na kolejną edycję!

Dzień Dziecka

Dzień Mamy

Kochamy Mamy nie tylko od święta!

Czekoladowy zawrót głowy

 23.05.2018 r. na terenie naszej szkoły odbyły się Warsztaty Czekoladowe, w których udział wzięły klasy 1e i 1f. Uczniowie mieli okazję poznać historię czekolady, technikę jej przygotowania oraz sposób, w jaki może zostać wykorzystana. Oprócz tego stworzyli własnoręcznie swoją własną wymarzoną tabliczkę czekolady. Warsztaty były przepyszne.

Lekcja ekologii

Klasa I f na zajęciach uczyła się o ekologii. Poznaliśmy sposoby segregowania śmieci, kolory pojemników, do których wrzucamy papier, plastik, szkło czy inne zanieczyszczenia. Wiemy co zrobić   z odpadami niebezpiecznymi. Umiemy oszczędzać wodę i poznaliśmy żródła energii odnawialnej. Na podsumowanie wykonaliśmy zabawki wykorzystując do tego celu recykling. Wiemy już, że można się świetnie bawić i zachowywać przy tym ekologicznie.

Mali konstruktorzy

Klasa 1e na zajęciach wykorzystała technikę Origami do wykonania samoltu. Sztuka składania papieru rozwijaja: myślenie twórcze, konstrukcyjne, wyobraźnię przestrzenną, sytuacyjną, ułatwiają zapamiętywanie, uczą prostoty, estetyki, dokładności i dyscypliny. Każdy z uczniów po zakończeniu pracy miał okazje do sprawdzenia czy jego model lata. To była świetna zabawa!

Szkolny rajd

W piękny, słoneczny dzień, odpowiednio przygotowani, wyruszyliśmy na nasz pierwszy pieszy rajd „Z uśmiechem przez las”. Przebyliśmy prawie 10 km! Po drodze wykonywaliśmy przygotowane dla nas zadania. Sprawdzano, czy znamy otaczającą przyrodę, czy umiemy zachować się w lesie, czy jesteśmy sprawni i umiemy współpracować. I udało się. Klasa I e zajęła pierwsze miejsce a klasa I f drugie. Pokonaliśmy starszych kolegów. W przyszłym roku też będziemy! Dziękujemy organizatorom za świetną zabawę.

Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 30 kwietnia klasy I uczestniczyły w uroczystym apelu poświęconym obchodom rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Organizatorzy tej uroczystości chcieli przybliżyć uczniom tło historyczne, znaczenie i rangę tego ważnego wydarzenia w historii naszego kraju.

Spotkanie z siatkarzem Marcinem Prusem

Do naszej szkoły zawitał Marcin Prus- siatkarz, wielokrotny reprezentant Polski, ambasador działających od kilku lat Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, autor książek „Wszystkie barwy siatkówki” i „Zostać mistrzem”. W ciekawy sposób opowiedział dzieciom i młodzieży jak mądrze spędzać wolny czas.

zabawy na placu szkolnym

Wesołe zabawy pierwszaków z I f w promieniach wiosennego słońca.

Rekolekcje Wielkopostne

Szkolny konkurs recytatorski

 

Przedstawiciele klasy I e I Ff - Alicja Brozio, Miłka Waśkowska I Szymon Witucki wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim. Pięknie deklamowali wiersze polskich autorów. Nie zajęli żadnego miejsca, ale zdobyli nowe doświadczenia. W przyszłym roku na pewno będzie sukces. Życzymy powodzenia!

 

Calineczka

Podczas zajęć uczniowie klasy 1e i 1f samodzielnie wykonali kukiełki do przedstawienia pt. "Calineczka". Samodzielnie dobrali się w grupy, wybrali bohaterów bajki i przedstawili kolegom. Wesoło spędziliśmy czas.

Pasowanie na czytelnika

W czwartek 25 stycznia 2018 roku uczniowie klasy 1e i 1f uczestniczyli w uroczystości „Pasowania na czytelnika". Nasi najmłodsi uczniowie zostali włączeni do grona czytelników biblioteki szkolnej.
Na początku spotkania dzieci dowiedziały się, na czym polega korzystanie z biblioteki. Następnie obejrzały krótką, ale pouczającą część artystyczną zakończoną przekazaniem uczniom i ich wychowawcom próśb książek, które zawisną w salach obu klas.
Kolejnym punktem uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez uczniów oraz mianowanie na czytelnika „Wielką księgą bajek" przez panią wicedyrektor Monikę Polak-Bojan.
Na pamiątkę tej uroczystej chwili wszyscy mali czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie Sówki-Mądre Główki.
Rozstaliśmy się we wspaniałych humorach z nadzieją, że książki gromadzone w naszej bibliotece nigdy nie będą pokrywały się kurzem.
Dziękuję bardzo uczniom klasy 2m gimnazjum oraz recytatorkom z klas czwartych w przygotowaniu uroczystości.

Elżbieta Miotke nauczyciel bibliotekarz

                                                            

Bal Karnawałowy

Cóż to był za bal....

Warsztaty bajkowe

17stycznia 2018 r. uczniowie klas I i oddziałów wychowania przedszkolnego uczestniczyli w warsztatach pt. „Bajkowa podróż po świecie” organizowanych przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku. Wraz z postaciami znanych bajek wyruszyli w podróż po świecie. Poznali kulturę, położenie geograficzne, stolice, barwy narodowe i zwyczaje innych krajów. Spotkanie poprowadziła Pani Agata Birecka.   

Białe szaleństwo :)

My się zimy nie boimy ....


 
Copyright © Gimnazjum Nr 2 im. Janusza Korczaka w Rumi (by Agnieszka Gryzik)