Narodowe Święto Niepodległości

W naszej szkole w dniu 10 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych i flagi. Tego dnia w szkole obowiązywał strój galowy. Uczniowie klas I uczestniczyli w apelu, którego celem było zapoznanie uczniów z jednym z ważniejszych Świąt Narodowych, a także rozwijanie patriotyzmu u dzieci. To była wyjątkowa lekcja historii. 

Dzień Postaci z Bajek

Dnia 6 września 2017 r. uczniowie klas I obchodzili Dzień Postaci z Bajek. Jego celem jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek. Uczniowie w uroczystym korowodzie, przebrani za swoich ulubionych bohaterów, przeszli po szkole rozdając cytaty i morały z różnych bajek. Wszystkich wprawiło to w dobry humor, bo przecież w każdym z nas jest cząstka dziecka...

 

Zajęcia dodatkowe

Zajęcia dodatkowe w klasach pierwszych

 

poniedziałek

wtorek

środa

czwartek

piątek

 11.50-12.35

J. angielski

 

 

Zajęcia matematyczne

Gimnastyka korekcyjna

Zajęcia ruchowe

J. kaszubski


J angielski

 12.55-13.40

J. angielski

Logopedia

Biblioterapia

Logopedia

Biblioterapia

Zajęcia matematyczne

Zajęcia muzyczne

J. kaszubski

 13.50-14.35

 

Logopedia

     

 14.40-15.20

     

Zajęcia muzyczne

 

 

Nauczyciele prowadzący zajęcia:

logopedia  p. Agnieszka Gębska

j. angielski p. Izabela Kaczmarek

gimnastyka korekcyjna p. Miroslaw Szczepański

zajęcia ruchowe p. Grażyna Ligęza, p. Marek Stefaniak

zajęcia umuzykalniające p. Ewa Szmidt

zajęcia matematyczne p. Ewa Łągwa

język kaszubski p. Edyta Giermek

biblioterapia p. Elżbieta Miotke

 

Warsztaty mydlarskie

W piątek 13.10.2017 r. uczniowie klasy Ie i If uczestniczyli w warsztatach mydlarskich. Z gliceryny tworzyły mydełka w wybranych przez siebie kształcie, kolorze i zapachu. Mogły zatopić w nich różne składniki wzbogacające wygląd i jakość mydełka: muszelki, zioła inne drobiazgi. Niepowtarzalny zapach unosił się w całej szkole. 

Rozdanie legitymacji szkolnych

3.10.2017r. był dla uczniów klas pierwszych dniem szczególnym - otrzymali legitymacje szkolne! 

Spotkanie z Funkcjonariuszem Policji

W ramach edukacji związanej z bezpieczeństwem, 19 września uczniowie klas I uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji Panią Dorotą Stawską. Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjantka omówiła zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich. Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. 

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. 

Akcja "Sprzątanie świata"

W piątek, 15.09.2017 r. uczniowie klasy 1e i 1f wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata ”... Na trzeciej lekcji w ramach tej akcji, uczniowie sprzątali teren wokół naszej szkoły. Dzieci zaopatrzone w jednorazowe rękawice pozbierały i posegregowały odpady do przygotowanych worków. 

 

Muzycznie wchodzimy w nowy rok szkolny

Dnia 12 września 2017 roku uczniowie klasy 1e i 1f wzięły udział w koncercie muzyki klasycznej pt. „Muzycznie wchodzimy w nowy rok szkolny". Podczas koncertu zabrzmiała m.in muzyka Gioacchino Rossiniego, najbardziej znana aria z opery „Straszny Dwór" Stanisława Moniuszki - "Ten zegar stary". Uczniowie mogli również podziwiać taniec: czeska polka, kalinka z Rosji, czy step.

Witamy w roku szkolnym 2017/2018

      oddział   wychowawca
1 E Małgorzata Świątek
1 F Iwona Nowoczyn


 
Copyright © Gimnazjum Nr 2 im. Janusza Korczaka w Rumi (by Agnieszka Gryzik)