Klasy 1-3

Pasowanie na czytelnika

W czwartek 25 stycznia 2018 roku uczniowie klasy 1e i 1f uczestniczyli w uroczystości „Pasowania na czytelnika". Nasi najmłodsi uczniowie zostali włączeni do grona czytelników biblioteki szkolnej.
Na początku spotkania dzieci dowiedziały się, na czym polega korzystanie z biblioteki. Następnie obejrzały krótką, ale pouczającą część artystyczną zakończoną przekazaniem uczniom i ich wychowawcom próśb książek, które zawisną w salach obu klas.
Kolejnym punktem uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez uczniów oraz mianowanie na czytelnika „Wielką księgą bajek" przez panią wicedyrektor Monikę Polak-Bojan.
Na pamiątkę tej uroczystej chwili wszyscy mali czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie Sówki-Mądre Główki.
Rozstaliśmy się we wspaniałych humorach z nadzieją, że książki gromadzone w naszej bibliotece nigdy nie będą pokrywały się kurzem.
Dziękuję bardzo uczniom klasy 2m gimnazjum oraz recytatorkom z klas czwartych w przygotowaniu uroczystości.

Elżbieta Miotke nauczyciel bibliotekarz

                                                            

Bal Karnawałowy

Cóż to był za bal....

Warsztaty bajkowe

17stycznia 2018 r. uczniowie klas I i oddziałów wychowania przedszkolnego uczestniczyli w warsztatach pt. „Bajkowa podróż po świecie” organizowanych przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku. Wraz z postaciami znanych bajek wyruszyli w podróż po świecie. Poznali kulturę, położenie geograficzne, stolice, barwy narodowe i zwyczaje innych krajów. Spotkanie poprowadziła Pani Agata Birecka.   

Białe szaleństwo :)

My się zimy nie boimy ....

Spotkania z kolejarzem i strażakiem

W tym roku szkolnym klasy pierwsze miały kilkakrotnie okazję w praktyce poznać, jak bezpiecznie zachowywać się w różnych sytuacjach. W listopadzie odwiedzili nas pracownicy kolei. Przestrzegali przed niebezpiecznym zachowaniem na przejazdach kolejowych. Mogliśmy w praktyce nauczyć się właściwego postępowania. W grudniu spotkaliśmy się ze strażakami. Opowiedzieli nam o swojej ciężkiej pracy, ale jednocześnie uczyli jak zachować się, kiedy grozi nam niebezpieczeństwo. Mogliśmy założyć prawdziwy kask strażacki, obejrzeć i potrzymać strażackiego węża! 

Spotkanie z historią

15 grudnia 2017 roku klasy pierwsze odwiedził pan Krzysztof Piwnicki ze Związku Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej. Pan Krzysztof wcielił się w postać Marszałka Józefa Piłsudskiego – ubrany w mundur legionisty, z płaszczem, szablą paradną, przedstawił naszym uczniom część historii Polski. Było to niezapomniane spotkanie…..Dziękujemy!

Wigilia Klasowa

W piątek 22 grudnia 2017r., tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w klasach odbyły się spotkania wigilijne. Klasy I świętowały na słodko, dzieci i nauczyciele złożyli sobie życzenia, podzielili się opłatkiem, śpiewali kolędy. Wyjątkową chwilą w tym dniu był udział w Jasełkach, przygotowanych przez uczniów z klas gimnazjalnych.

To był wyjątkowy dzień…..

Konkurs - Mój Mikołaj

W środę 20.12.2017 roku w naszej szkole rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Mój  Mikołaj”. Dzieci z pomocą rodziców przygotowały portrety Mikołaja. W konkursie wzięły udział dzieci z grup przedszkolnych i klas I. Prace oglądać można na szkolnym holu.  Wszyscy autorzy prac otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Organizatorzy dziękują dzieciom i rodzicom za wykonanie pięknych prac plastycznych. 

 

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników

Dzisiaj w naszej szkole unosił się zapach korzennych przypraw. 12 grudnia dla uczniów klasy I był bardzo pracowity, bowiem tego dnia piekły pierniki. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierników, które pod czujnym okiem Pań z kuchni nabrały koloru piekąc się w piekarniku.

Następnego dnia po ostygnięciu dzieci dekorowały pierniczki różnokolorowymi lukrami.

Mikołajki

6 grudnia w naszej szkole był dniem wyjątkowym. Uczniowie przyszli  ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Mikołaj obdarował klasy słodyczami. Był to dzień pełen radości i uśmiechów, teraz już wszyscy oczekują upragnionych Świąt Bożego Narodzenia.

Wycieczka do Teatru Gdynia Główna

5 grudnia 2017 r. klasy I były na spektaklu pt. „Dzielny Kapitan Ahab” w Teatrze Gdynia Główna. Spektakl to porywająca opowieść  morska, która przeniosła nas widzów na pokład statku, którym wspólnie przemierzaliśmy niespokojne odmęty mórz. W spektaklu ważną rolę odegrała sztuka imitacji dźwięków. Narracja akustyczna spektaklu zostanie wykreowana na żywo przy użyciu wymyślnych maszyn, nietypowych instrumentów i rekwizytów.


Dzień Pluszowego Misia

Miś to jedna z najmilszych zabawek świata, a 25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji również w naszej szkole obchodziliśmy Święto Misia. Każdy uczeń mógł w tym dniu przynieść do szkoły swojego ulubionego misia. Misie towarzyszyły dzieciom w czasie lekcji i przerw. 

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To jeden z takich dni w roku, w którym wszyscy są dla siebie mili, pomocni i uśmiechnięci. W klasach I wybieraliśmy uczniów najbardziej życzliwych i w klasie Ie byli to Filip Wołczyk i Szymon Witucki, a w klasie If Alicja Brozio.

 Zachęcamy do bycia życzliwymi osobami nie tylko 21 listopada!

Narodowe Święto Niepodległości

W naszej szkole w dniu 10 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych i flagi. Tego dnia w szkole obowiązywał strój galowy. Uczniowie klas I uczestniczyli w apelu, którego celem było zapoznanie uczniów z jednym z ważniejszych Świąt Narodowych, a także rozwijanie patriotyzmu u dzieci. To była wyjątkowa lekcja historii. 

Dzień Postaci z Bajek

Dnia 6 listopada 2017 r. uczniowie klas I obchodzili Dzień Postaci z Bajek. Jego celem jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek. Uczniowie w uroczystym korowodzie, przebrani za swoich ulubionych bohaterów, przeszli po szkole rozdając cytaty i morały z różnych bajek. Wszystkich wprawiło to w dobry humor, bo przecież w każdym z nas jest cząstka dziecka...

 

Zajęcia dodatkowe

Zajęcia dodatkowe w klasach pierwszych

 

poniedziałek

wtorek

środa

czwartek

piątek

 11.50-12.35

J. angielski

 

 

Zajęcia matematyczne

Gimnastyka korekcyjna

Zajęcia ruchowe

J. kaszubski


J angielski

 12.55-13.40

J. angielski

Logopedia

Biblioterapia

Logopedia

Biblioterapia

Zajęcia matematyczne

Zajęcia muzyczne

J. kaszubski

 13.50-14.35

 

Logopedia

     

 14.40-15.20

     

Zajęcia muzyczne

 

 

Nauczyciele prowadzący zajęcia:

logopedia  p. Agnieszka Gębska

j. angielski p. Izabela Kaczmarek

gimnastyka korekcyjna p. Miroslaw Szczepański

zajęcia ruchowe p. Grażyna Ligęza, p. Marek Stefaniak

zajęcia umuzykalniające p. Ewa Szmidt

zajęcia matematyczne p. Ewa Łągwa

język kaszubski p. Edyta Giermek

biblioterapia p. Elżbieta Miotke

 

Warsztaty mydlarskie

W piątek 13.10.2017 r. uczniowie klasy Ie i If uczestniczyli w warsztatach mydlarskich. Z gliceryny tworzyły mydełka w wybranych przez siebie kształcie, kolorze i zapachu. Mogły zatopić w nich różne składniki wzbogacające wygląd i jakość mydełka: muszelki, zioła inne drobiazgi. Niepowtarzalny zapach unosił się w całej szkole. 

Rozdanie legitymacji szkolnych

3.10.2017r. był dla uczniów klas pierwszych dniem szczególnym - otrzymali legitymacje szkolne! 

Spotkanie z Funkcjonariuszem Policji

W ramach edukacji związanej z bezpieczeństwem, 19 września uczniowie klas I uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji Panią Dorotą Stawską. Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjantka omówiła zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich. Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. 

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. 

Akcja "Sprzątanie świata"

W piątek, 15.09.2017 r. uczniowie klasy 1e i 1f wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata ”... Na trzeciej lekcji w ramach tej akcji, uczniowie sprzątali teren wokół naszej szkoły. Dzieci zaopatrzone w jednorazowe rękawice pozbierały i posegregowały odpady do przygotowanych worków. 

 


 
Copyright © Gimnazjum Nr 2 im. Janusza Korczaka w Rumi (by Agnieszka Gryzik)