Dla uczniów

WALENTYNKI

14 lutego obchodziliśmy Dzień Zakochanych. Działała Poczta Walentynowa. Na przerwach za jeden uśmiech lub buziak rozdawaliśmy lizaki-serduszka.

MIKOŁAJKOWO

W środę 6 grudnia z okazji Mikołajek Samorząd Uczniowski zorganizował akcję "Czapka Mikołaja". W tym dniu mogliśmy ubrać się na czerwono, założyć czapkę Mikołaja lub mikołajowe gadżety. Osoby przebrane nie były pytane :)
Najbardziej mikołajkowe klasy 1e,1f SP oraz 2a,3a Gim zostały obdarowane słodyczami ufundowanymi przez SU.
Dodatkowo na dwóch długich przerwach odbywał się kiermasz ciast, który cieszył się dużym powodzeniem. Wybór był duży i pyszny!
Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim klasom za dostarczenie ciast na tą okazję. Zebrane pieniądze będziemy mogli wykorzystać na bieżące potrzeby a także na pomoc charytatywną.

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Wystarczy tylko uśmiechnąć się do drugiej osoby, powiedzieć miłe słowo, ale można było też przyłączyć się do akcji organizowanej przez Samorząd Uczniowski.
We wtorek na parterze, na przeciwko portierni, stanęło Drzewko Życzliwości i Pozdrowień, na którego liściach można było wpisywać pozdrowienia i życzenia dla koleżanki, kolegi, nauczyciela...
Uczniowie z zaciekawieniem szukali dla siebie i odczytywali miłe oraz wesołe życzenia.

Dla wyróżnienia tego dnia uczniowie i nauczyciele byli ubrani na żółto, ponieważ kolor żółty to kolor optymizmu i radości. W zamian uczniowie tak ubrani nie byli pytani.
DLA WYCHOWAWCÓW przygotowany był scenariusz lekcji wychowawczej nt. „Obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jak być człowiekiem życzliwym?"
SU przygotował dla wszystkich nauczycieli i uczniów życzliwe sentencje, przeprowadził głosowanie na najbardziej życzliwego ucznia w klasie i nauczyciela w szkole oraz ozdobił drzwi i korytarze szkolne.
Wyniki głosowania:

Nauczyciel: Monika Polak-Bojan
1e Filip W., Szymon W.
1f Alicja B.
4h Maja B.
4i Milena Z.
4j Wiktoria R.
7f Alicja C.
7g Łukasz G.
2a Aleksandra M.
2b Katarzyna S.
2c w kinie
2d Natalia B., Damian G.
2m Karolina K.
3a Amelia Ś.
3b Kacper S.
3c Zuzanna K.
3m Agata D.
Wręczyliśmy 18 orderów życzliwości. Gratulujemy!

HOLY WINS

31 października w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych Samorząd Uczniowski zaproponował obchody HOLY WINS czyli ŚWIĘTY ZWYCIĘŻA. Uczniowie mogli przebrać się za świętych. Pomysłowością wykazały się najbardziej klasy czwarte i dzięki nim gościliśmy w naszej szkole św. Maryję, św. Abrahama oraz wielu aniołów. Każdy przebrany uczeń był zwolniony z pytania lub niezapowiedzianych kartkówek.
Akcja „ zapal znicz pamięci"
Ochotnicy z klasy 2a i 2b poszli na cmentarz komunalny w Rumi, aby uczcić pamięć zmarłych nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Grupa ochotników pod opieką p. Grażyny Ligęzy posprzątała zaniedbane groby i zapaliła wiele zniczy zebranych od wszystkich klas. Dziękujemy, że przyłączyliście się do naszej akcji - SU

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I OTRZĘSINY

13 października chór szkolny pod kierownictwem Ewy Szmidt zaśpiewał wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły kilka piosenek a Przewodnicząca SU odczytała serdeczne życzenia.
Następnie wszystkie klasy wzięły udział w otrzęsinach klas czwartych i siódmych, które poprzez quizy, śmieszne konkurencje typu karmienie mlekiem z zamkniętymi oczami i zabawy sportowe zdały egzamin i zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej. Organizatorami otrzęsin klas czwartych była klasa 2b pod kierownictwem p. Agnieszki Perlak i p. Marzeny Zięby a otrzęsin klas siódmych była klasa 3m pod kierownictwem p. Moniki Polak-Bojan.

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2017/2018

29 września braliśmy udział w akcji „Samorządy mają głos" organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Program wyborczy przygotowało trzech kandydatów: Aleksandra Marzejan z 2a, Patryk Andrzejewski z 3b i Szymon Kopicki z 3m. Uczniowie rywalizowali w starciu o głosy swoich kolegów z klas czwartych i siódmych SP 9 oraz drugich i trzecich wygaszanego Gimnazjum nr 2.
Nad organizacją i przebiegiem wyborów czuwali uczniowie z klasy 2a i 2b. Członkowie komisji sprawdzali listy wyborców, wydawali karty wyborcze. Każdy uczeń miał prawo oddać głos na swoich kandydatów w miejscu zapewniającym zachowanie tajemnicy.
Po zliczeniu głosów i sporządzeniu protokołów oficjalnie ogłoszono wyniki wyborów. Zwyciężyła Aleksandra Marzejan, która pokieruje Samorządem Uczniowskim w roku szkolnym 2017/2018.

NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018

Dnia 4 września 2017 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Apel przygotowała klasa 2b pod kierownictwem p. Agnieszki Perlak. Gościem honorowym był Burmistrz Rumi p. Michał Pasieczny, który pasował na ucznia dzieci z klasy 1e i 1f.
Przed nami nowe zadania, z których najbliższe - to wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Organizujemy je we współpracy z CEO (Centrum Edukacji Obywatelskiej), które zaprosiło wszystkie szkoły do udziału w akcji "Samorządy mają głos" , aby wesprzeć szkoły w organizacji i przeprowadzeniu demokratycznych wyborów do władz SU.
Opiekun SU:
mgr Agnieszka Perlak

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Wszystkie klasy bardzo sprawnie głosowały, jednak doszło do zakłócenia ciszy wyborczej. W pierwszej turze wygrała Martyna Cetera. Już pierwszego dnia po wyborach uczennica przygotowała upominki na Dzień Chłopaka. Wszyscy gratulowali jej pomysłu! Tego samego dnia przekazano opiekunowi SU informację, że została zakłócona cisza wyborcza. Jedna z uczennic szkoły podczas trwania wyborów agitowała do głosowania, właśnie na Martynę. Niestety nie można było zbagatelizować tej informacji, dlatego opiekunowie SU, w porozumieniu z panią dyrektor, zadecydowali o ponownych wyborach na Przewodniczącą SU. Kandydatki w poniedziałek jeszcze raz przedstawiły swój program wyborczy, a 5 października br. rozpoczęło się głosowanie, które przebiegło bez zakłóceń. Po podliczeniu wszystkich głosów okazało się, że Martyna nie została Przewodniczącą SU. Została nią Klaudia Kobielak, której serdecznie gratulujemy!

SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:
• Klaudia Kobielak - przewodniczący samorządu
• Kamila Potrykus  - zastępca przewodniczącego samorządu
• Martyna Cetera - zastępca przewodniczącego samorządu

Witamy serdecznie w nowym roku szkolnym 2016/2017

Przed nami nowe zadania, z których najbliższe - to Wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Organizujemy je we współpracy z CEO (Centrum Edukacji Obywatelskiej), które zaprosiło wszystkie szkoły do udziału w akcji "Samorządy mają głos" aby wesprzeć szkoły w organizacji i przeprowadzeniu demokratycznych wyborów do władz SU.

Opiekunowie SU:
mgr Beata Kędzierska
mgr Agnieszka Perlak

Nowy rok szkolny

Witamy serdecznie w nowym roku szkolnym 2014/2015! 

Przed nami nowe zadania, z których najbliższe- to Wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Organizujemy je we współpracy z CEO (Centrum Edukacji Obywatelskiej), które zaprosiło wszystkie szkoły do udziału w akcji "Samorządy mają głos" aby wesprzeć szkoły w organizacji i przeprowadzeniu demokratycznych wyborów do władz SU.

Ogólnopolski dzień Wyborów do władz SU to 30 września. Przed kandydatami zatem kampania wyborcza! Życzymy powodzenia!

Opiekunowie SU:

Magda Baranowska

Marzena Zięba

I Ty możesz zostać Mikołajem!!!

SAMORZĄD UCZNIOWSKI
zachęca wszystkich uczniów klas I-III do udziału w akcji charytatywnej "I Ty możesz zostać Św. Mikołajem".
Jak co roku pomagamy dzieciom z Domu Dziecka w Gdyni oraz dzieciom ze Szpitala
Specjalistycznego w Wejherowie. W tym roku czekamy na przybory szkolne i słodycze oraz
zabawki. Przyniesione rzeczy można zostawić w sali 3 u pani Beaty Kędzierskiej lub pani Doroty Kardaś.
Akcja będzie trwała od 02 do 19 grudnia 2013 r.
Z góry dziękujemy za Wasze wsparcie.

Mikołajki

KONKURS NA "NAJCIEKAWSZE PRZEBRANIE MIKOŁAJKOWE"
1. Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs na "Najciekawsze przebranie mikołajkowe".
2. Konkurs odbędzie się dnia 06 grudnia 2013 r.
3. Każda klasa tego dnia robi wewnętrzne eliminacje do udziału w konkursie i wyznacza spośród wszystkich przebranych uczniów w klasie dwie najciekawiej przebrane osoby.
4. Komisja konkursowa wyłoni najciekawsze stroje i przyzna miejsca w konkursie.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.
Opiekunowie SU

Jak co roku zachęcamy wszystkich uczniów o przyjście tego dnia w mikołajkowych
czapeczkach. Osoby, które przebiorą się lub będą miały czapkę mikołajową, w tym dniu nie będą pytane!

Samorząd Uczniowski

ZADANIA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

PRZEWODNICZĄCY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Przewodniczący Samorządu wybierany jest w wyborach bezpośrednich.

Czytaj więcej...

Opiekunowie

W tym roku szkolnym opiekunami Samorządu Uczniowskiego są:

- pani Dorota Kardaś - nauczyciel języka niemieckiego,

- pani Beata Kędzierska - nauczyciel języka polskiego,

- pani Maria Baranowska - nauczyciel zajęć technicznych.

Opiekę nad pocztem sztandarowym sprawuje pan Marek Stefaniak, nauczyciel wychowania fizycznego.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014.

Dnia 2 września 2013 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014.

Podczas apelu uczniowie klas pierwszych ślubowali na sztandar szkoły: 

Czytaj więcej...


 
Copyright © Gimnazjum Nr 2 im. Janusza Korczaka w Rumi (by Agnieszka Gryzik)