Mystery!!!

Opiekun zespołu:
pani Beata Kędzierska, nauczyciel języka polskiego

Cele główne:

• Rozwijanie teatralnych zainteresowań uczniów, a także ich indywidualnych zdolności i umiejętności.
  • Doskonalenie umiejętności umożliwiających uczniom amatorską działalność teatralną, rozwijanie umiejętności aktorskich, reżyserskich i scenograficznych, akcentowanie potrzeby działania w zespole w procesie tworzenia wspólnego dzieła scenicznego.
  • Doskonalenie sprawności posługiwania się językiem jako narzędziem porozumiewania się oraz środkiem wyrażania myśli i uczuć w mowie i piśmie.
  • Dostrzeganie wartości utworów literackich, teatralnych dzieł sztuki, filmów oraz twórczości radiowej i telewizyjnej.
  • Wzbogacanie osobowości ucznia, kształtowanie wrażliwości humanistycznej.Budzenie szacunku dla narodowego dziedzictwa kulturalnego.
  • Rozwijanie pasji czytelniczych oraz zainteresowań uczniów w zakresie zjawisk literackich, językowych, kulturalnych.

Formy pracy:

1. Organizowanie konkursów, apeli, akademii,
  2. Projekcja filmów i spektakli telewizyjnych,
  3. Kontakt z żywym teatrem.
  4. Współpraca z Biblioteką Miejską w Rumi.

Holy Wins

HOLY WINS CZYLI ŚWIĘTY ZWYCIĘŻA W NASZEJ SZKOLE

Grupa "Mystery" wraz z kolegami i koleżankami z klasy 3c i 2a przygotowali spektakl pt."Świętowanie ze świętymi", który odbył się 29 października 2013 r.
Cała impreza miała na celu promowanie, zupełnie odwrotnie od halloweenowych treści: radość, dobroć i życzliwość. Uczniowie wystawili kilka krótkich skeczy połączonych z tańcem i śpiewem.
Poza tym zorganizowano kawiarenkę, w której młodzież sprzedawała ciastka, a cały dochód przeznaczony został na cele charytatywne.

inne