Dobrze zaPROJEKTowana Szkoła

Mapę Dobrze zaPROJEKTowanej Edukacji tworzą projekty edukacyjne zgłoszone w ośmiu kolejnych edycjach konkursu „Projekt z klasą”. Mapa pokazuje skalę zaangażowania w pracę metodą projektu w poszczególnych województwach.

Miło nam poinformować, że biorąc udział w konkursie „Projekt z klasą” nasza szkoła znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana tytułem „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła”.

Tytuł ten został potwierdzony specjalnym Certyfikatem oraz „wirtualną odznaką”.

Ten znaczek oznacza, że szkoła:
  • podchodzi do edukacji sposób nowoczesny,
  • jest otwarta na uczniowskie inicjatywy,
  • tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów,
  • poprzez wspieranie pracy metodą projektu kształtuje umiejętności i postawy niezbędne do funkcjonowania w życiu społecznym (m.in. współpraca, planowanie, odpowiedzialność),
  • jest atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej.

 
Dobrze zaPROJEKTowana Szkoła to taka, która poprzez promowanie pracy metodą projektu w szczególny sposób dba o rozwijanie umiejętności kluczowych, wprowadza niestandardowe formy nauki, motywując uczniów do większej aktywności.


 
Copyright © Gimnazjum Nr 2 im. Janusza Korczaka w Rumi (by Agnieszka Gryzik)