Twoje dane - twoja sprawa

image002  Nasza szkoła uczestniczyła w roku szkolnym 2012/2013 i 2013/2014 w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych „Twoje dane – twoja sprawa". Więcej informacji o programie na stronie GIODO (czytaj list od p. dr Wojciecha Wiewiórowskiego, Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych). 

Cel projektu:

  1. Zachęcanie do zainteresowania się problematyką ochrony danych osobowych.
  2. Podniesienie świadomości na temat ochrony danych osobowych.
  3. Twórcze przedstawienie swoich przemyśleń na temat problematyki ochrony danych osobowych.

W związku z tym przeprowadzono we wszystkich klasach zajęcia na godzinach wychowawczych o tematyce skutecznej ochrony danych osobowych, a efektem tych zajęć było przygotowanie plakatów dotyczących w/w zagadnienia. Prace uczniów zaprezentowano na wystawie w holu szkoły, w związku z obchodzonym 28 stycznia Europejskim Dniem Ochrony Danych Osobowych. W przybliżenie tej tematyki włączyli się nauczyciele informatyki, j. polskiego, j. angielskiego i wosu, którzy przeprowadzili lekcje związane z tą tematyką. W oparciu o ten temat uczniowie napisali rozprawki. Na zajęcia wosu uczniowie przygotowali ciekawe postery na temat ochrony danych osobowych.

Na zebraniach z rodzicami wychowawcy zaprosili do obejrzenia wystawy, poinformowali o tym programie rodziców zapoznając ich z treścią ulotek informacyjnych przygotowanych przez GIODO.

Patronat honorowy programu objęli:

image004  image006 

 Zobacz podziękowanie:


 
Copyright © Gimnazjum Nr 2 im. Janusza Korczaka w Rumi (by Agnieszka Gryzik)