Pasowanie na czytelnika

W czwartek 25 stycznia 2018 roku uczniowie klasy 1e i 1f uczestniczyli w uroczystości „Pasowania na czytelnika". Nasi najmłodsi uczniowie zostali włączeni do grona czytelników biblioteki szkolnej.
Na początku spotkania dzieci dowiedziały się, na czym polega korzystanie z biblioteki. Następnie obejrzały krótką, ale pouczającą część artystyczną zakończoną przekazaniem uczniom i ich wychowawcom próśb książek, które zawisną w salach obu klas.
Kolejnym punktem uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez uczniów oraz mianowanie na czytelnika „Wielką księgą bajek" przez panią wicedyrektor Monikę Polak-Bojan.
Na pamiątkę tej uroczystej chwili wszyscy mali czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie Sówki-Mądre Główki.
Rozstaliśmy się we wspaniałych humorach z nadzieją, że książki gromadzone w naszej bibliotece nigdy nie będą pokrywały się kurzem.
Dziękuję bardzo uczniom klasy 2m gimnazjum oraz recytatorkom z klas czwartych w przygotowaniu uroczystości.

Elżbieta Miotke nauczyciel bibliotekarz

Witamy na stronie naszej szkolnej biblioteki!