Mistrzostwa Rumi w Wielobojach Lekkoatletycznych - 25.09.2015r.

Medali srebrnych  - 5

Medali brązowych - 5

Opiekun: Grzegorz Grinholc

Medaliści Mistrzostw Rumi w LA

Do 6. edycji największej imprezy piłkarskiej dla dzieci i młodzieży w naszym Kraju zgłosiło się ponad 15 tysięcy zespołów.  W 02 września rozegrana została faza grupowa eliminacji gminnych, którą w kategorii 12-13 lat wygrał zespół Gimnazjum nr 2, a na drugim miejscu uplasował się zespół LSO Święty Krzyż. W 03 września podczas Ogólnopolskiej Inauguracji 6. Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP na Orliku w Rumi, którą oficjalnie rozpoczął Minister Sportu i Turystyki Adam Korol, odbył się finał eliminacji gminnych. Ponownie rozegrały między sobą mecz zespoły Gimnazjum nr 2 i LSO Święty Krzyż. Tym razem zespół LSO Święty Krzyż okazał się nieznacznie lepszy od Gimnazjum nr 2 wygrywając skromnie 1:0.

W ogólnopolskiej inauguracji turnieju uczestniczyli także: Ambasador Turnieju Dariusz Gęsior (Wicemistrz Olimpijski z Barcelony), Zastępca Burmistrza Stanisław Pogorzelski, Wojewoda Pomorski Ryszard Stachurski., a komentował znany dziennikarz sportowy Sergiusz Ryczel.

Grzegorz Grinholc

3 miejsce Igi Zielińskiej w Pomorskich Mistrzostwach Młodzików

29 sierpnia w Gdańsku odbył się 50 Międzynarodowy Festiwal Chodu Puchar Poczty Polskiej, w ramach którego przeprowadzono Pomorskie Mistrzostwa Młodzików w chodzie sportowym. Na dystansie 3 km wystartowała uczennica Gimnazjum nr 2 Iga Zielińska, która swoim debiucie w tej konkurencji wywalczyła 3 miejsce.

Copyright © Gimnazjum Nr 2 im. Janusza Korczaka w Rumi (by Agnieszka Gryzik)