Archiwum 2015/2016 - Aktualności

Podziękowanie za pomoc dla Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni

W imieniu szkolnego koła Caritas informuję, że zakończyliśmy zbiórkę darów dla Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni. Wszystkie zebrane produkty przekazałam dzisiaj przedstawicielce placówki. Dziękujemy bardzo dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom oraz wszystkim uczniom za ofiarność. Za bezinteresowną pomoc i życzliwość otrzymaliśmy podziękowania od Dyrektora Hospicjum.

Violetta Gębacka

dyplom hospicjum  mod

Przegląd Talentów Wokalnych

 17 czerwca 2016r. odbył się Przegląd Talentów Wokalnych w Państwowej Szkole Muzycznej im. F.Chopina w Wejherowie. Nie mogło tam zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły. 

Możemy pochwalić się kolejnymi sukcesami. Chór szkolny przywiózł wyróżnienie w kategorii zespół, natomiast Dominika Walkowiak z klasy 3 B zdobyła II miejsce w kategorii solista.  Dziewczyny pięknie się zaprezentowały otrzymując dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe.

Ewa Szmidt 

GALA WRĘCZENIA NAGRÓD DLA LAUREATÓW PROJEKTÓW EKOLOGICZNYCH

Udało się nam zebrać 240kg elektroodpadów różnych gabarytów. W kategorii uczniowskiej, Gimnazjum nr 2 reprezentowało 5 osób, które spośród wszystkich uczestników naszej akcji uzyskały najwięcej punktów:
1. Przemysław Piłat 1m
2. Milena Wójcik 1c
3. Wiktoria Czerwionka 1b
4. Bartosz Zawistowski 3m
5. Małgorzata Giedrowicz 1m
Uczniowie nie zawiedli i nasza szkoła zdobyła tytuł Eksperta E.E. 2015/2016 oraz tytuł Lidera Lokalnej Ekologii.
Wszystkim, którzy wzięli udział w projektach DZIĘKUJEMY

 

XV Miejski Konkurs Chemiczny

W czwartek 9 czerwca 2016 r. już po raz piętnasty w naszej szkole odbył się Miejski Konkurs Chemiczny dla uczniów klas drugich. Wzięli w nim udział uczniowie rumskich gimnazjów: Gimnazjum nr 4, Ekologicznego Gimnazjum Społecznego i Salezjańskiego Gimnazjum i oczywiście naszego gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Hanna Mathea i Iga Zielińska z kl.2m oraz Aleksandra Żuk z 2a.
W tym roku szkolny poziom przygotowania uczniów do konkursu był wyrównany.
Komisja po sprawdzeniu zadań wyłoniła zwycięzców, a są nimi:
1 miejsce ex aequo
Paweł Michnowicz z Ekologicznego Gimnazjum Społecznego
Aleksandra Żuk z Gimnazjum nr 2
2 miejsce
Zofia Melzer z Gimnazjum nr 4
3 miejsce ex aequo
Julia Baranowska - Salezjańskiego Gimnazjum
Maciej Skwierawski - Ekologicznego Gimnazjum Społecznego
Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a nauczycielom opiekunom dziękujemy za przygotowanie.

Jak nie czytam, jak czytam...

Jak nie czytam, jak czytam – pod takim hasłem uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w nietypowej akcji czytelniczej - ustanawianiu rekordu czytania w jednym czasie.
10 czerwca o godzinie 10.00 wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami wyszli na boisko szkolne, by tam wspólnie przystąpić do wielkie uczty czytelniczej. Większość gimnazjalistów przyniosła ze sobą swoje ulubione książki, a zapominalscy mogli skorzystać ze szkolnej biblioteki.
Gdy wybiła godzina 10.00, otworzyliśmy książki na 10-tej stronie i gromkim głosem jednocześnie przeczytaliśmy dziesięć linijek tekstu. Bawiliśmy się przy tym świetnie, gdyż każdy chciał, by jego tekst był słyszany najbardziej.
Na koniec przypieczętowaliśmy naszą akcję w nietypowy sposób: utworzyliśmy wokół budynku gimnazjum wianuszek czytelników połączonych książkami. Kolejny raz przekonaliśmy się, że książki nie tylko wzbogacają naszą wyobraźnię, ale także wydłużają ... ręce.
W doskonałych humorach wróciliśmy do sal lekcyjnych, wymieniając się po drodze ciekawymi książkami.
Chcieliśmy tą akcją zainicjować modę na czytanie książek oraz pokazać, że czytaniem można i należy się chwalić.

Galeria z akcji


Nauczyciel bibliotekarz - Elżbieta Miotke

Występ zespołu Tolerare

Nauka może być ciekawa :)

Uczniowie klasy 3 a naszego gimnazjum wybrali się do Gdyni do Centrum Edukacji Interaktywnej Edu Fun. Celem wyprawy była nauka wyrabiania mydła.

Na miejscu w pracowni gimnazjaliści zostali zapoznani z techniką produkcji mydła glicerynowego. Krok po kroku uczestniczyli w jego powstawaniu. Każdy miał okazję, by stworzyć niezapomnianą kompozycję zapachowo – kolorystyczną. Przy okazji była malutka powtórka z chemii dotycząca składu i właściwości mydła glicerynowego.

Wszyscy z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, a do domu zabrali własnoręcznie wyprodukowane mydełko.

Dorota Kuchta

Dzień Pustej Klasy

banner750x100-chmury

Już w najbliższy piątek 17 czerwca wyjdziemy poza budynek szkoły, by wziąć wspólnie z innymi szkołami udział w akcji "Dzień pustej klasy".
Aby dzień ten mógł się udać, musicie też się do tego zadania zaangażować. Liczymy na Was! Weźcie ze sobą koce piknikowe, parasole, szachy, gry planszowe, karty, badmintona, piłki do siatki, ringo i co tylko przyjdzie Wam do głowy, by móc wspólnie z nauczycielami spędzić te lekcje na zewnątrz.
Zapraszamy Was do wspólnej akcji!

Zajrzyj na stronę akcji :-)

Katarzyna Furtak- szkolny koordynator akcji

logo-data-big-pl

W Galerii Sztuki w Sopocie

Zainteresowania uczniów naszego gimnazjum są wszechstronne, stąd ich wizyta w sopockiej Galerii Sztuki. Zajęcia w których uczestniczyli zatytułowane były "Pop art." To sztuka czerpiąca z kultury masowej, mass mediów. Z przygotowanych zdjęć gimnazjaliści wykonali plakat. Stworzyli obraz, w który włączyli odpowiednie hasło. Tworząc plakat posługiwali się fotomontażem. Podzielili się na trzy zespoły, które musiały wykazać się inwencją twórczą. Zabawa była świetna, a jej efekty zabrali ze sobą do szkoły.

Dorota Kuchta

Bal gimnazjalistów

W piątek 03.06.2016 r. w naszym gimnazjum odbył się bal dla wszystkich uczniów trzecich klas.   W tę imprezę wszyscy włożyliśmy dużo pracy. Przez ostatnie tygodnie pod okiem Pani Dzienis  i Pani Szmidt ćwiczyliśmy poloneza, by w ten długo wyczekiwany dzień pięknie go zatańczyć. Polonez musiał się podobać, ponieważ otrzymaliśmy ogromne brawa. Ciężko nie wspomnieć o Paniach odpowiedzialne za organizację, które przez cały tydzień nie mogły spać z obawy, że coś będzie nie tak. Stawały na głowach, by ich wychowankowie byli zadowoleni. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że było fantastycznie! Myślę, że nie ma osoby, która wyszła niezadowolona. Na parkiecie balowali wszyscy uczestnicy, których ciężko było namówić na chwilę odpoczynku. Po godzinie zabawy na krzesełkach zawieszone zostały marynarki, a pantofelki były zamieniane na wygodne baleriny. Niestety, piątkowe spotkanie było ostatnią okazją do wspólnej zabawy.

Maciej Brzezicki

Podsumowanie projektu Nienawiść. Jestem przeciw!

Celem projektu Nienawiść. Jestem przeciw! było włączenie społeczności szkolnej w działania przeciw mowie nienawiści, zwiększenie świadomości problemu w szkole oraz manifestacja swojego sprzeciwu wobec nienawiści i hejtowaniu!
Dnia 06.06.2016 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie całorocznych działań grupy Tolerare z klasy 2d pod opieką pani Beaty Kędzierskiej. Młodzież przedstawiła wyniki swoich prac, m.in. ukończenie kursu internetowego - Nienawiść. Jestem przeciw!, udział w Wirtualnym Festiwalu Wielokulturowym, Wirtualnym Festiwalu Antydyskryminacyjnym, a tym roku w Webinarium poświęconym manipulacji w mediach.
Następnie goście mogli obejrzeć część artystyczną również przygotowaną przez grupę teatralną z klasy 2d. Całości dopełniał śpiew Dominiki Walkowiak z klasy 3b i Sandry Dubei z klasy 2 d oraz gra na flecie Laury Kubery z klasy 1a. Kolejnym punktem było wręczenie nagród laureatom Międzyszkolnego Konkursu Literackiego i Fotograficznego pod patronatem Burmistrza Miasta Rumi przez panią dyrektor Teresę Cebulę i pana burmistrza Marcina Kurkowskiego.
Uwieńczeniem uroczystości był wykład na temat tolerancji, który wygłosił pan Karol Kołodziej - kantor Towarzystwa Społeczno - Kulturalnego Żydów w Polsce. Impreza zakończyła się wspólnym śpiewem.

Zawód przyszłości?

25 maja 2016 roku po raz pierwszy grupa uczniów z trzech rumskich szkół: Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum Nr 2 i II Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyła w wycieczce do firm zajmujących się szkoleniem i tworzeniem aplikacji internetowych. Po dotarciu do Olivia Four w Gdańsku, pierwszym punktem wycieczki było spotkanie w infoShareAcademy. Tam młodzież wysłuchała jak ważna jest nauka programowania i rozwiązywania zagadnień algorytmicznych. Prezes firmy szkoleniowej p. Marcin Pokojski przedstawił krótko zakres wiedzy i umiejętności jakie można zdobyć na zajęciach w Academy. Wyjaśnił też na czym polega tworzenie aplikacji internetowo-sieciowych i jakie wymagania przed młodymi ludźmi stawia współczesny rozwój urządzeń mobilnych i sieciowych.
Następnie udaliśmy się do firmy Schibsted Tech Poland, która jest ośrodkiem programowania. Tam poznaliśmy kilku pracowników firmy, którzy przedstawili nam, czym zajmują się na co dzień.
Dowiedzieliśmy się na czym polega praca w firmie webmasterskiej. Jakie są warunki pracy i wymagania stawiane przez pracodawcę przyszłemu programiście. Jeden z pracowników przedstawił hierarchię stanowisk w firmie i organizację pracy w trakcie projektów. Szczegółowo wyjaśnił na czym polega praca na każdym stanowisku nie koniecznie związanym z kodowaniem. Dowiedzieliśmy się także jak pracownicy firmy Schibsted spędzają czas wolny od pracy. Obejrzeliśmy także narzędzia jakimi posługują się w codziennej pracy.
Na zakończenie braliśmy udział w krótkim quizie, w którym dwóch uczniów otrzymało pamiątkowe nagrody. Każdy uczestnik spotkania otrzymał torbę z drobnymi firmowymi upominkami.
Oczywiście od wyjścia powstrzymywały nas pytania wchodzące w szczegóły pracy programisty.
Mamy nadzieję, że nie były to jednorazowe odwiedziny w takiej firmie. Teraz apetyty na poznanie szczegółów pracy programisty i informatyka jeszcze wzrosły.

Zobacz zdjęcia ze spotkania.

Nasza wycieczka do Warszawy

           W maju klasa 1a i 1b pojechała zwiedzić naszą stolicę. Mamy wrażenie, że widzieliśmy w niej wszystko! Byliśmy w Zamku Królewskim, Muzeum Powstania Warszawskiego, Wilanowie, w warszawskich Łazienkach. Byliśmy pod pomnikiem Małego Powstańca, warszawskiej syrenki, przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Zaskoczyła nas atmosfera sejmowa, bo i w Sejmie mieliśmy okazję być dzięki zaangażowaniu posła z Rumi - pana Jana Klawitera. Dwa dni zwiedzania, a raczej biegania po Warszawie zostaną nam długo w pamięci :)

Dzień Zmian !

 1 czerwca bawiliśmy się  uczestnicząc w projekcie Dzień Zmian. 

Zadaniem poszczególnych grup - klas piewszych było przedstawienie kultury, zwyczajów, charakterystycznych potraw wylosowanych państw lub regionów. Po pokazach tańców lub scenek, uszytych przez uczniów lalek projektowych Unicefu nadszedł czas degustacji potraw o orientalnym smaku. To naprawdę był ciekawy i zabawny dzień.

Targi Edukacji

Kolejny raz starostwo wejherowskie zaprosiło gimnazjalistów do Wejherowa na Targi Edukacji. Prezentowały się na nich szkoły ponadgimnazjalne z powiatu wejherowskiego. Dla młodzieży była to już ostatnia okazja, by poznać ofertę szkół ponadgimnazjalnych w takiej właśnie formie. Rozpoczął się już okres podejmowania decyzji i składania dokumentów do wybranych szkół. Dobrze by było, aby podejmowane decyzje zostały dogłębnie przemyślane. Temu służą spotkania z przedstawicielami szkół w naszym gimnazjum oraz liczne wyjścia i wyjazdy w celu poznania różnych placówek edukacyjnych.

Dorota Kuchta

Chwalimy się

20 maja w Salezjańskim Gimnazjum odbył się Miejski Konkurs Gramatyczny. Wzięli w nim udział uczniowie rumskich gimnazjum. Uczniowie musieli wykazać się naprawdę dużą wiedzą z gramatyki polskiej. To tematyka niezbyt popularna wśród uczniów. Tym większy podziw dla wszystkich, którzy zdecydowali się zaprezentować swoją wiedzę.

Miło nam poinformować, że uczeń Gimnazjum nr 2 Marcin Banacki z kl. 3a zajął IV miejsce. Brawo Marcin!

Dorota Kuchta

Obrazy z PRL-u

Uczniowie naszego gimnazjum kolejny raz wzięli udział w spotkaniu Klubu Miłośników Historii. Tym razem poznawali historię Polski po 1945 r. Główny gość spotkania, pan Roman Stegart, skupił się przede wszystkim na ważnych momentach (wystąpieniach robotników) w dziejach naszego kraju. Z oczywistych względów najwięcej uwagi poświęcił wystąpieniom robotników na Pomorzu. Opowiadał o przyczynach, przebiegu i skutkach buntów Polaków niezadowolonych z rzeczywistości w jakiej przyszło im żyć.

            Spotkanie wzbogaciła prezentacja multimedialna poświęcona realiom życia w głębokim komunizmie oraz występy uczniów Gimnazjum nr 1.

Dorota Kuchta

Festyn w Janowskim Parku z okazji Dnia Dziecka

W niedzielę 29 maja 2016 roku obchodzono Dzień Dziecka w Parku Rumi Janowo. Podobnie jak w zeszłym roku nasz chór szkolny uświetnił festyn przygotowany dla dzieciaków. Dziewczyny zaśpiewały kilka piosenek w zespole. Mogliśmy również usłyszeć solowe głosy Weroniki Roczniewskiej oraz Dominiki Walkowiak. Pogoda dopisała, występ bardzo się podobał, a chórzystki godnie promowały naszą szkołę.

 

Ewa Szmidt

 IMG 20160529 144435IMG 20160529 144459

Podsumowanie Rajdomanów

Jak co roku o tej porze, przychodzi czas na nasze podsumowanie i jak co roku wyłaniamy spośród nas najbardziej aktywnych i wytrzymałych w naszych pieszych wedrówkach.

Mamy sie czym chwalić. W bieżacym roku szkolnym wzięliśmy udział w 15 imprezach sportowo-rekreacyjnych, na które składały sie piesze rajdy, biegi na orientacje oraz marsze nordic walking. Szkolne koło turystyczne Rajdomani, pod opieką Pań Katarzyny Furtak i Beaty Mallek zorganizowało 10 rajdów pieszych, na których to mogliśmy przejść 146 km! Poniżej zamieszczamy zestawienie najlepszych wśród nas, gratulujemy wszystkim uczniom, jesteśmy z Was dumni, że tak chętnie przychodzicie na nasze turystyczne spotkania. Najważniejsze jednak jest to, że spotykacie się razem, poznajecie się i wędrując z nami macie szansę poznać własny region. Dlatego zawsze na Was czekamy i zapraszamy na kolejne rajdy od nowego roku szkolnego. Przed nami nowe wyzwania i nowe szlaki!

Tabela wyników Rajdomanów

zestawienie

 Zestawienie przygotowała Katarzyna Furtak- opiekun SKKT Rajdomani

Ostatni rajd za nami

W ostatnią sobotę maja (28.05), grupa naszych gimnazjalistów (40 osób) pod opieką Pań: Beaty Mallek, Katarzyny Furtak, Grażyny Ligęzy Joanny Dzienis oraz przewodnictwem Pana Tomasza Żuk, wybrała się na północne rubieże Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Tym razem szliśmy niebieskim szlakiem „Krawędzi Kępy Puckiej". Trasa była bardzo ciekawa i urokliwa, miejscami bukowy las przypominał Mroczną Puszczę z „Władcy Pierścieni" Tolkiena. Wędrówkę rozpoczęliśmy od Wejherowa Śmiechowa i szliśmy w kierunku Mrzezina, ścieżka pokonuje liczne wzniesienia, raz mozolnie wspinając się na tutejsze wzgórza, raz stromo opadając w dół. Przed Rekowem Dolnym szlak trochę kluczy, raz odbijając w prawo, raz w lewo, aż w końcu dochodzi do dość ruchliwej szosy łączącej Redę z Puckiem. Przekraczając ją należy zachować ostrożność, szczególnie w sezonie, kiedy to rzesze turystów ciągną w kierunku Półwyspu Helskiego. Po pokonaniu niebezpiecznej szosy, szlak ponownie zagłębia się w lesie i podobnie jak wcześniej ma dość interwałowy charakter.
Za Połchowem wyszliśmy na asfaltowa drogę, która doszliśmy do stacji PKP w Mrzezinie, skąd koleją wróciliśmy do Rumi. Przeszliśmy w sumie 17km.

Galeria zdjęć z rajdu - autorka Angelika Rzodkiewicz 3A

Galeria zdjęć z rajdu - autorka Klaudia Schmidt 2A

rajd 28.05.2016
Był to nasz ostatni rajd turystyczny w tym roku szkolnym. Przed nami czas podsumowań i wyłonienia najlepszych Rajdomanów.
Na kolejne turystyczne spotkania i wędrówki zapraszamy w nowym roku szkolnym.

Katarzyna Furtak-opiekun SKKT Rajdomani

Rajd Krawędzią Kępy Puckiej

 rajdomani logo

 Rajd szlakiem


„Krawędzi Kępy Puckiej"

W sobotę 28.05.2016 r. wyruszamy na kolejny pieszy rajd z Rajdomanami, tym razem zapraszamy Was w północne rejony Małego Trójmiasta Kaszubskiego.
Zbiórka o godz. 8.00 przy kiosku stacji SKM Rumia Janowo.
Trasa rajdu: Rumia Janowo SKM-Wejherowo Śmiechowo-niebieski szlak Krawędzią Kępy Puckiej-Mrzezino-powrót do Rumi. Długość trasy: ok.12 km. Planowane zakończenie rajdu 14.00-14.30.
Wpisowe na rajd 5,00 zł od ucznia.
Należy zakupić ulgowy bilet do Wejherowa Śmiechowa i posiadać pieniądze na bilet powrotny.

UWAGA!! - Zgody oddajemy podpisane przez rodziców lub prawnych opiekunów
do środy 25.05.2016!

W dniu rajdu zgody i wpisowe nie będą przyjmowane!!!
Zapraszam zainteresowanych uczniów – mgr Katarzyna Furtak – opiekun SKKT Rajdomani

Wycieczka klasy 2B i 2M do Krakowa i okolic

Wycieczka szkolna Małopolska 2016
W tym roku szkolnym uczniowie klas 2B i 2M oraz kilka uczennic z klasy 2A wybrało się wraz z opiekunami na 5-cio dniową wycieczkę do Małopolski.

Zapraszamy do przeczytania opisu naszej wycieczki oraz do galerii zdjęć wykonanych przez p.Kasię Furtak oraz uczniów: Klaudię i Mateusza :-)

Zdjęcia Mateusza

Zdjęcia Klaudii

Zdjęcia p.Kasi
Dzień 1
Wyjazd naszej grupy był we wczesnych godzinach porannych w poniedziałek 16 maja. Przejechaliśmy całą Polskę zatrzymując się w Ojcowskim Parku Narodowym, gdzie mogliśmy wejść na dziedziniec zamku w Pieskowej Skale oraz zobaczyć ostańce wapienne, a wśród nich najbardziej okazałą Maczugę Herkulesa.
Na miejsce naszego zakwaterowania w Zakrzowie dotarliśmy wieczorem.
Dzień 2
Ten dzień spędziliśmy w Wadowicach, rodzinnym mieście papieża Polaka - Jana Pawła II. Mogliśmy zobaczyć i zwiedzić rodzinny dom papieża, gdzie znajduje się muzeum. Na miejscu okazało się, że jest to muzeum XXI w., oprowadzała nas przesympatyczna pani przewodnik, która w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam o życiu naszego papieża. Dodatkowym atutem są pokazy multimedialne, można przenieść się w czasy przedwojennych Wadowic, stać na placu św. Piotra i brać udział w wyborze kardynała Karola Wojtyły na papieża a także odbyć podróż do krajów świata, które papież Jan Paweł II odwiedził. Było to niesamowite przeżycie dla nas wszystkich. Kolejnym zwiedzanym obiektem była Bazylika Ofiarowania Najświętszej Marii Panny. Najstarszy kościół Wadowic w barokowym stylu.
Obowiązkowym punktem naszej wycieczki było zjedzenie słynnych kremówek, ulubionych ciastek naszego papieża.
Po Wadowicach odwiedziliśmy Lanckoronę, najpiękniejszą wieś Małopolski słynącą z drewnianej zabudowy wokół stromego rynku, malowniczych uliczek, które od lat przyciągają znanych artystów. Lanckorona słynie również z bitwy Konfederacji Barskiej oraz corocznych rajdów szlakiem konfederatów.
Po opuszczeniu wsi pojechaliśmy do niedaleko położonej Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie znajduje się Sanktuarium Pasyjno-Maryjne i Klasztor oo.Bernardynów – Światowe Dziedzictwo UNESCO.
Dzień 3
Tym razem mięliśmy kiepską pogodę, a program tego dnia był bardzo napięty, bo zwiedzaliśmy Kraków.
Zaczęliśmy od Kopca Kościuszki i muzeum. Z kopca roztaczał się piękny widok na panoramę stolicy Małopolski, pomimo niskiego pułapu chmur i deszczu było widać charakterystyczne punkty Krakowa. Następny na liście był Wawel. Królewskie wzgórze z Katedrą Królów i zasłużonych Polaków, gdzie weszliśmy do Królewskiej Katedry, podziwialiśmy słynny dzwon Zygmunta i groby królewskie.
Następnym punktem w Krakowie była dzielnica żydowska Kazimierz z zachowanymi kamienicami i synagogami żydowskimi.

Czytaj więcej...

Dzień otwarty w naszej szkole

    6 maja w naszej szkole gościliśmy uczniów klas szóstych rumskich szkół.  Po południu z kolei rodzice naszych przyszłych uczniów uczniów mieli okazję porozmawiać z nauczycielami, przyszłymi wychowawcami klas pierwszych oraz zwiedzić naszą szkołę.

    Wszyscy staramy się zaangażować w przygotowanie tego dnia: pokazujemy nasze  osiągnięcia, sposób - w jaki się uczymy i w jaki bawimy. Podczas tego dnia pokazaliśmy też wystawę przepięknych fotografii wykonanych przez naszych uczniów. Po prostu staramy się pokazać atmosferę panującą w naszej szkole.

Już teraz serdecznie zapraszamy na kolejny Dzień Otwarty za rok!

Zobacz zdjęcia

Zobacz zdjęcia

 


 
Copyright © Gimnazjum Nr 2 im. Janusza Korczaka w Rumi (by Agnieszka Gryzik)