Archiwum 2014/2015 - Sport

Sukces Jakuba

Rekord Guinnessa

Projekt Artur Siódmiak Camp Rekord Guinnessa

Sukces pana Grzegorza

V Memoriał Lidii Lipińskiej juz za nami

26 września 2015 odbył się V Memoriał Lidii Lipińskiej w Unihokeju. Zorganizowano go, jak nazwa wskazuje, już po raz piąty, chcąc uhonorować nauczycielkę wychowania fizycznego naszego gimnazjum i trenera UKS „Zagórzanki" Panią Lidię Lipińską. 21 września minęła 7 rocznica jej nagłej śmierci.

Inicjatorami turnieju są absolwenci Gimnazjum nr 2 - zawodnicy trenujący w UKS Zagórzanka, Jolanta Król – menager ds.imprez sportowych MOSiR oraz nauczycielka wf Joanna Dzienis. Głównym organizatorem jest Gimnazjum nr 2 oraz MOSiR w Rumi, a imprezę wspomaga Urząd Miasta Rumi oraz Starostwo Powiatowe. Jak co roku, w organizację turnieju włączyli się absolwenci Gimnazjum nr 2 w Rumi - Piotr Bagiński, Natalia Kamińska, Marcin Szymanowski, członkowie Floorball Team Rumia, nauczyciele Gimnazjum nr 2.

Z tej okazji podczas uroczystego otwarcia na hali MOSiR przypomniano najważniejsze osiągnięcia sportowe Lidii Lipińskiej, przybliżono jej sylwetkę. Wśród zaproszonych gości byli: Pan Burmistrz Michał Pasieczny, v-ce Starosta Powiatu Wejherowskiego Witold Reclaf, Dyrektor Gimnazjum nr 2 Teresa Cebula, Dyrektor MOSiR – Jan Nowicki, przyjaciele Lidii Lipińskiej.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Rumi w Wielobojach Lekkoatletycznych - 25.09.2015r.

Reprezentacja Gimnazjum nr 2 wywalczyła:

Medali złotych      - 5

Medali srebrnych  - 5

Medali brązowych - 5

Opiekun: Grzegorz Grinholc

Medaliści Mistrzostw Rumi w LA

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Rumi w Lekkoatletyce 16-17.09.2015

Reprezentacja Gimnazjum nr 2 wywalczyła:

Medali złotych - 6

Medali srebrnych - 11

Medali brązowych - 13

Opiekun: Grzegorz Grinholc

Medaliści Mistrzostw Rumi w LA

Czytaj więcej...

Inauguracja 6. Edycji Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP w Rumi

           Do 6. edycji największej imprezy piłkarskiej dla dzieci i młodzieży w naszym Kraju zgłosiło się ponad 15 tysięcy zespołów.  W 02 września rozegrana została faza grupowa eliminacji gminnych, którą w kategorii 12-13 lat wygrał zespół Gimnazjum nr 2, a na drugim miejscu uplasował się zespół LSO Święty Krzyż. W 03 września podczas Ogólnopolskiej Inauguracji 6. Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP na Orliku w Rumi, którą oficjalnie rozpoczął Minister Sportu i Turystyki Adam Korol, odbył się finał eliminacji gminnych. Ponownie rozegrały między sobą mecz zespoły Gimnazjum nr 2 i LSO Święty Krzyż. Tym razem zespół LSO Święty Krzyż okazał się nieznacznie lepszy od Gimnazjum nr 2 wygrywając skromnie 1:0.

          W ogólnopolskiej inauguracji turnieju uczestniczyli także: Ambasador Turnieju Dariusz Gęsior (Wicemistrz Olimpijski z Barcelony), Zastępca Burmistrza Stanisław Pogorzelski, Wojewoda Pomorski Ryszard Stachurski., a komentował znany dziennikarz sportowy Sergiusz Ryczel.

                                                                                                                                 Grzegorz Grinholc

                                                                                              

3 miejsce Igi Zielińskiej w Pomorskich Mistrzostwach Młodzików

29 sierpnia w Gdańsku odbył się 50 Międzynarodowy Festiwal Chodu Puchar Poczty Polskiej, w ramach którego przeprowadzono Pomorskie Mistrzostwa Młodzików w chodzie sportowym. Na dystansie 3 km wystartowała uczennica Gimnazjum nr 2 Iga Zielińska, która swoim debiucie w tej konkurencji wywalczyła 3 miejsce.

                                                                                                                            Grzegorz Grinholc

Mistrzostwa Rumi w Sztafetach Olimpijskich

19 czerwca 2015r. na stadionie MOSiR odbyły się Mistrzostwa Rumi w Sztafetach Olimpijskich. Reprezentacja Gimnazjum Nr 2 uzyskała nasępujące wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Dziewczęta rocznik 2001 - 2 miejsce
Chłopcy rocznik 2001 - 3 miejsce
Chłopcy rocznik 2000 - 3 miejsce 
Dziewczęta rocznik 1999 - 1 miejsce
Chłopcy rocznik 1999 - 2 miejsce

           Na zakończenie zawodów nagrodzono medalistów Wojewódzkich Zawodów Sportowych oraz Najlepszych Sportowców z poszczególnych rumskich szkół. Klasyfikację na Najlepszego Sportowca Gimnazjum Nr 2 wygrali Kamila Hinz oraz Michał Żuchowski. Kamila otrzymała także nagrodę za wywalczenie złotego medalu podczas Finału Wojewódzkiego Szkół Gimnazjalnych w Indywidualnej Lekkoatletyce w biegu na 1000m.

                                                                                                                    Grzegorz Grinholc

Kamila Hinz Mistrzynią Województwa w Biegu na 1000 m !!!

W 27 maja w Słupsku, odbył się Finał Wojewódzki Szkół Gimnazjalnych w Indywidualnej Lekkoatletyce. Gimnazjum Nr 2 w Rumi reprezentowała Kamila Hinz. Wystartowała w biegu na dystansie 1000 m. Walka toczyła się do ostatnich metrów, kilkakrotnie zmieniała się liderka biegu. Ostatecznie po zaciętym finiszu Kamila na pierwszym miejscu przekroczyła linię mety i uzyskała wyśmienity rezultat 3:04,82. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

                                                                                                                               Grzegorz Grinholc

Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnej Lekkoatletyce

W dniu 21.05.2015 r. na stadionie Centralnego Ośrodka Szkolenia w Cetniewie, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Indywidualnej Lekkoatletyce. Zawody te były eliminacją do Finału Wojewódzkiej Gimnazjady, która odbędzie się 27.05.2015 r. w Słupsku.
W rywalizacji wzięło udział ponad 200 zawodników i zawodniczek z całego Powiatu Wejherowskiego. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, a dzięki wspaniałemu obiektowi oraz dobrej pogodzie, wielu młodych lekkoatletów uzyskało wartościowe rezultaty. Wyniki uzyskane przez Reprezentację Gimnazjum nr 2:

1 miejsce     Kamila Hinz             1000 m   3:17,42 s

3 miejsce     Michał Żuchowski     kula        11,75 m

4 miejsce     Daria Wróblewska    wzwyż     140 cm

5 miejsce     Natalia Milewczyk    100 m     13,66 s

5 miejsce     Karolina Wnorowska   kula       8,49 m

6 miejsce     Kinga Tyszkowska   600 m    2:00,81 s

             Kamila Hinz wygrywając rywalizację w swojej konkurencji, wywalczyła prawo reprezentowania naszego gimnazjum podczas Wojewódzkiej Gimnazjady w Słupsku.

                                                                                                                                 mgr Grzegorz Grinholc

Finał Wojewódzki w Indywidualnych Biegach Przełajowych

17 kwietnia w Gdyni Kolibkach odbył się Finał Wojewódzki w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Gimnazjum nr 2 w Rumi reprezentowała Kamila Hinz, która prawo startu wywalczyła zajmując 1 miejsce w Powiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych. Trasa na dystansie 1000m dla dziewcząt szkół gimnazjalnych wiodła wąskimi, nierównymi ścieżkami z licznymi podbiegami. Kamila od początku biegła w czołówce. Po pasjonującej walce do ostatnich metrów ostatecznie zajęła bardzo dobre 11 miejsce.

                                                                                                                          Grzegorz Grinholc

Kamila Hinz Mistrzynią Powiatu Wejherowskiego!

        W dniu 9 kwietnia 2015r. na boisku ORLIK przy Kościele Św. Krzyża w Rumi, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Gimnazjum nr 2 reprezentowała Kamila Hinz, która po pasjonującym finiszu przekroczyła linię mety na pierwszym miejscu i została Mistrzynią Powiatu. Zawody te były eliminacją do Finałów Wojewódzkiej Gimnazjady.

Grzegorz Grinholc

Mistrzostwa Rumi w Halowej Lekkiej Atletyce - 18.12.2014r.

Reprezentacja Gimnazjum nr 2 wywalczyła 2 złote, 1 srebrny i 3 brązowe medale podczas Mistrzostw Rumi w Halowej Lekkiej Atletyce.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Rumi w Lekkoatletyce - 17-18.09.2014r.

        Uczniowie i uczennice z Gimnazjum nr 2 wywalczyli 8 złotych, 5 srebrnych i 12 brązowych medali na odbywających się w dniach 17 i 18 września Mistrzostwach Rumi w Lekkoatletyce.

Czytaj więcej...


 
Copyright © Gimnazjum Nr 2 im. Janusza Korczaka w Rumi (by Agnieszka Gryzik)