Ogłoszenia

Informujemy, że od 01.09.2017 r. do 31.08.2019 r. nasza szkoła to Zespół Szkół Ogólnokształcących Szkoła Podstawowa Nr 9 im. Kpt. Ż. W. K.O. Borchardta w Rumi, z siedzibą przy ul. Świętojańskiej 11Aktualności

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Marynistycznej

Dnia 24.05.2018 roku nasza szkoła zorganizowała VII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Marynistycznej „Hej, Żeglarzu…” dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz z młodszych klas, z naszego miasta. Konkurs miał na celu promowanie wśród najmłodszych kultury morskiej       i piosenki żeglarskiej. Poziom występów był bardzo wysoki, dlatego jury w składzie: Ewelina Kuc, Jan Skałbania i Leszek Winczewski miało niełatwe zadanie. Dzięki licznym fundatorom nagród, którym organizatorki konkursu składają podziękowanie i do których należą: Hotel Faltom, Edu Robot, Modra Sowa, Park Powrotu do Przeszłości, Park Ewolucji, Sala Zabaw Let ‘s fun, Premium Fitness&Gym każdy uczestnik został nagrodzony. Konkurs uświetnił gościnny występ Zespołu AMW „Panna Wodna” pod opieką p. Eweliny Kuc. Dziękujemy wszystkim osobom życzliwym i pomocnym przy organizacji w/w konkursu.

Gratulujemy zwycięzcom!

Zapraszamy za rok.

Konkursy Wokalne

16 maja 2018 r. Zespół Wokalny Akolada(starsza grupa) wziął udział w II Wojewódzkim Konkursie Piosenki Religijnej w Gdańsku. Piosenką w afrykańskim klimacie pt."Nigdy nie lękaj się" wokalistki wyśpiewały wyróżnienie w kategorii zespoły.

Dwa dni później 18 maja wyruszyliśmy na kolejny konkurs. Tym razem był to VII Wojewódzki Konkurs Piosenki Rozrywkowej. Tutaj również zespół zdobył wyróżnienie wykonując piosenkę pt."Kaktus".

Gratulujemy sukcesów!

Wycieczka do Włoch

„Veni, vidi, vici!" – powiedział Juliusz Cezar po jednej ze swych zwycięskich bitew... Parafrazując rzymskiego cesarza, my też „przybyliśmy, zobaczyliśmy i ...zwyciężyliśmy" Włochy. W ciągu 6-cio dniowej wycieczki odwiedziliśmy Florencję, Rzym i Wenecję. Trudno w kilku zdaniach opisać wrażenia, więc tak po krótce – artystyczna Florencja odkrywała przed nami najwspanialsza sztukę Europy od czasów średniowiecza; Rzym ukazał potęgę starożytnej kultury i pozwolił na dotknięcie wieczności w zetknięciu z zabytkami chrześcijańskiej architektury; Wenecja natomiast zachwyciła niezaprzeczalnym pięknem bizantyjskiej kultury i urokliwa topografią miasta wypełnionego kanałami, które majestatycznie wypełnione są gondolami...

Pojechaliśmy, ujrzeliśmy i zachwyciliśmy się Włochami...

(szkolna wycieczka organizowana wspólnie z biurem podróży ATAS)

Podsumowanie zajęć prowadzonych w ramach programu Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności „PROJEKTOR - wolontariat studencki”.

  Trzy projekty o zróżnicowanej tematyce - to najkrótsze podsumowanie zajęć prowadzonych w ramach programu Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności „PROJEKTOR - wolontariat studencki".
Uczniowie klasy IV j przez cały rok szkolny uczestniczyli w cyklicznych zajęciach prowadzonych przez studentkę - wolontariuszkę Projektora - Panią Martynę Domachowską.
Pierwszy i drugi cykl zajęć nosił nazwę: MALI ODKRYWCY. Były to warsztaty chemiczne, podczas których uczniowie wykonywali doświadczenia przy użyciu prostych składników. Ostatnie spotkanie dotyczyło tematu: BEZPIECZEŃSTWA W SIECI. Dzieci zastanawiały się, czym jest hejt. Nauczyły się, jak można ustrzec się przed zagrożeniami wynikającymi z korzystania z Internetu
Wszystkie zajęcia były interesujące, pouczające, a przede wszystkim dały dzieciom wiele radości.

Dziękujemy Pani Martynie - Ambasadorce Projektora.

Świętujemy uchwalenie Konstytucji 3 maja

30 kwietnia cała szkoła uczestniczyła w uroczystym apelu poświęconym obchodom rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Organizatorzy tej uroczystości chcieli przybliżyli widzom tło historyczne, znaczenie i rangę tego ważnego wydarzenia w historii naszego kraju.

Na zakończenie odbyło się podsumowanie konkursu plastyczno-językowego pt.MY HOLIDAYS . Autorzy najpiekniejszych kartek otrzymali dyplomy i upominki.

Wizyta w Teatrze Miejskim w Gdyni

27.04.2018 r. uczniowie klasy VII g oraz klas drugich gimnazjum mieli okazję obejrzeć spektakl „Balladyna" Juliusza Słowackiego w reżyserii Jana Bały, który odbył się w Teatrze Miejskim w Gdyni. Widownia zachwycona była grą aktorów oraz sposobem przedstawienia trudnych, ponadczasowych tematów we współczesnej konwencji, co zapewne pomoże uczniom lepiej zrozumieć utwór z kanonu lektury szkolnej.

Piosenka jest dobra na wszystko

14 kwietnia 2018 roku uczniowie kilkoro uczniów klas pierwszych wzięło udział w Wojewódzkim Konkursie "Piosenka jest dobra na wszystko". Dzieci zaśpiewały piosenkę pt."Pomaluję cały świat" przygrywając na instrumentach perkusyjnych. Był to ich pierwszy poważny występ. Pokonały tremę i dostały piękne nagrody.

Ewa Szmidt

Hobbit - Teatr Edukacji z Krakowa

9 kwietnia 2018 roku czwarte klasy udały się do Centrum Experymentu w Gdyni, by obejrzeć spektakl teatralny pt."Hobbit" wystawiany przez Teatr Edukacji z Krakowa.

Oto krótka fotorelacja.

Poezja Śpiewana

26 marca 2018 roku w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbyły się eliminacje powiatowe 35. Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej i Poezji Śpiewanej.
Naszą szkołę reprezentowała Julia Blumkowska z klasy 3 A, która zdobyła wyróżnienie w kategorii Poezja Śpiewana. Uczennica wykonała swoją autorską piosenkę przy akompaniamencie ukulele.
Gratulujemy!
 
Ewa Szmidt

 
 

Wiosennie przy naszej szkole :)

Poszukajmy razem wiosny i podzielmy się swoimi odkryciami w formie fotografii. Ogłaszamy szkolny konkurs fotograficzny "Zaczęła się wiosna"

Kto może wziąć udział? Każdy uczeń naszej szkoły, rodzic i ...nauczyciel :)

Teatr Młodego Pokolenia w naszej szkole

6 kwietnia mieliśmy okazję obejrzeć spektakl pt "Skąpiec" Moliera w wykonaniu aktorów Teatru Młodego Pokolenia.

Teatrzyk w wykonaniu klas czwartych

Spotkanie - jeszcze trochę zdjęć

Spotkanie z Marcinem Prusem

Odwiedził nasz Marcin Prus - były reprezentant Polski w piłce siatkowej, wybitny polski siatkarz, wielokrotny reprezentant Polski, czterokrotny mistrz Polski, mistrz Europy i Świata juniorów. Siatkarz jest obecnie dziennikarzem sportowym, współpracuje z rozgłośniami radiowymi i stacjami telewizyjnymi oraz promuje siatkówkę wśród dzieci i młodzieży. Spotkał się z dziećmi i młodzieżą z SP Nr 9 przy ul. Świętojańskiej. Opowiadał o swojej karierze sportowej, ale przede wszystkich motywował uczniów do odnajdywania własnej drogi do sukcesu - nie tylko w sporcie. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, jak ważna jest wiara we własne możliwości, motywacja oraz zaangażowanie. Marcin Prus zachęcał do nauki i pracy nad sobą. Zakładał uczniom własne medale i koszulki, prezentował fotografie dokumentujące jego ścieżkę sportową. Spotkanie zakończyło się pozowaniem do wspólnych zdjęć i rozdawaniem autografów.

Czytaj więcej...

Dzień Piżamy

Środa była dniem wyjątkowym i szczególnie miłym w naszej szkole, nie tylko z racji zbliżających się świąt, ale także, a może nawet przede wszystkim dlatego, że Samorząd Uczniowski ogłosił go DNIEM PIŻAMY. Każdy, kto miał ochotę, mógł w tym dniu parad¬ować po szkole w cieplutkiej piżamie lub szlafroku. Przebrani uczniowie nie byli pytani.
Dzień przyniósł wiele radości oraz wprowadził nas w świąteczny nastrój błogiego lenistwa...

Konkurs Wiedzy o Kaszubach

23 marca 2018r. w MDK na ul. A. Mickiewicza odbył się Miejski Konkurs Wiedzy o Kaszubach dla szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała Maja z klasy czwartej, która brała udział w konkursie pierwszy raz i od razu znalazła się w ścisłym finale pierwszych pięciu zawodników. GRATULACJE MAJKA!

Jolanta Kurszewska

XVIII Fabularyzowany Rajd Nocny "Szansa na Niepodległą"

W nocy z 2 na 3 marca wzięliśmy udział już w XVIII Zimowym Fabularyzowanym Rajdzie Nocnym „Szansa na Niepodległą". Nie trudno się domyśleć, że tematem rajdu były obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
O godzinie 20.35 dotarliśmy do stacji Gdańsk Śródmieście. Wówczas okazało się, że mamy rok 1918, Gdańsk to Warszawa a my jesteśmy gazeciarzami. Aby zdobyć najświeższe wydanie „Kuriera Warszawskiego" udaliśmy się do drukarni. Tam też otrzymaliśmy zadanie kolportowania ulotek, informujących o przyjeździe Józefa Piłsudskiego. I tak zaczęła się nasza nocna przygoda z historią... Na trasie czekało na nas dużo niespodziewanych i ciekawych zadań. Od skautów musieliśmy przekazać list generałowi Hallerowi. Uciekając przed Policją, zostaliśmy przechwyceni przez Żydów i ukryci w ich szwalni. W zamian za uszycie biało-czerwonych opasek, oni ugościli nas i poczęstowali kuglem (babką ziemniaczaną). Aby zdobyć dane żołnierza z garnizonu, musieliśmy ograć największego włamywacza i kasiarza tamtych czasów, słynnego Szpicbródkę. Nam, zwykłym gazeciarzom udało się także uczestniczyć w życiu kulturalnym ówczesnej Warszawy. Po kilku prośbach wpuszczono nas na koncert fortepianowy samego Ignacego Jana Paderewskiego. Po przejściu ostrej musztry w garnizonie niemieckim i zdobyciu listy kolaborantów, mogliśmy zakończyć nasze zadanie-przekazać ją samemu Józefowi Piłsudskiemu.
Dziękujemy organizatorom-Stowarzyszeniu Miłośników Turystyki „Włóczykij" w Rumi i czekamy na kolejny rajd, który już za rok.

 

Wiosenne potyczki ortograficzne

Pierwszy dzień wiosny (21.03) to wyjątkowy dzień w roku. Z tego powodu także wyjątkowo wyglądała lekcja języka polskiego. Maja Bareja i Amelia Łukowicz przygotowały różne zadania dla koleżanek i kolegów ze swojej klasy. Były tam zagadki, kalambury, odgadywanie hasła. Wszyscy otrzymali również ciekawe karty pracy. Trzeba przyznać, że wszyscy bardzo się starali, by podołać przygotowanym zadaniom, a jednocześnie dobrze się bawili.
Na zakończenie lekcji uczniowie zostali obdarowani słodyczami przez wychowawczynię.

Dorota Kuchta

Sukces Oliwii w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Rytm i melodia"

Miło nam poinformawać, że uczennica naszej szkoły Oliwia  Dużyńska zdobyła nagrodę Grand Prix w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Rytm i melodia". Swoją pracą zachwyciła jury konkursu. Gratulujemy  i życzymy kolejnych sukcesów.

DZIEŃ LICZBY PI

Szkolny konkurs odbył się dokładnie 14 marca, kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Liczby Pi.
Prowadzący πirat i ππ zachęcili do udziału 5 drużyn 3osobowych z drugich klas gimnazjalnych.
Uczniowie zmierzyli się z quizem dotyczącym ciekawostek o liczbie pi, rebusami, kręceniem na czas hula hop. Wykonali bardzo pomysłowe modele liczby pi. Jednak najwięcej emocji dostarczyła recytacja rozwinięcia dziesiętnego liczby pi. Tobiasz Białk z 2b wymienił bezbłędnie aż 144 cyfry i ustanowił rekord naszej szkoły. Pochwalił się, że umie rozwinięcie do 200 cyfr i już po rywalizacji konkursowej dał popis swojej rewelacyjnej pamięci-wypowiedział 196 cyfr. Dla uczestników przygotowany był słodki poczęstunek nawiązujący oczywiście do liczby pi. Rywalizacja była wyrównana i po dogrywce o drugie miejsce przedstawiam wyniki: I miejsce zdobyła klasa 2A, II miejsce klasa 2D, III miejsce klasa 2B. Więcej zdjęć w galerii.

Agnieszka Perlak

Podkategorie


 
Copyright © Gimnazjum Nr 2 im. Janusza Korczaka w Rumi (by Agnieszka Gryzik)