Ogłoszenia

Informujemy, że od 01.09.2017 r. do 31.08.2019 r. nasza szkoła to Zespół Szkół Ogólnokształcących Szkoła Podstawowa Nr 9 im. Kpt. Ż. W. K.O. Borchardta w Rumi, z siedzibą przy ul. Świętojańskiej 11


22 marca o godz. 17.00 ponownie zapraszamy na dzień otwarty dla oddziałów OWP. Zaproszenie kierujemy do Rodziców 3-4 oraz 5-6-latków. Czekamy szczególnie na małych gości - przygotowaliśmy dla nich baśniowe przedstawienie.


PROJEKTOR – wolontariat studencki – ciekawe zajęcia w klasie IV j

Nasza szkoła bierze udział w realizacji programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności "PROJEKTOR– wolontariat studencki". W ramach tego projektu grupa wolontariuszy – studentów prowadzi zajęcia z uczniami klasy IV j. Projekt nosi nazwę: Mali Odkrywcy 2.
Celem zajęć jest pokazanie uczniom takich metod nauki jak doświadczenia, wyciąganie wniosków, przełamanie stereotypu trudnych nauk ścisłych oraz nauka przez zabawę. Warsztaty chemiczne to świetny sposób na połączenie zabawy z nauką. Podczas zajęć uczniowie sami wykonują doświadczenia przy użyciu prostych składników, zgodnie z instrukcjami prowadzących. W ten sposób odkrywają, ze chemia jest wszędzie wokół nas, a rzeczy znajdujące się w kuchni to świetne odczynniki do prostych i przede wszystkim bezpiecznych doświadczeń chemicznych.
W najbliższych tygodniach czekają nas jeszcze dwa dwugodzinne spotkania wokół tego samego tematu. W planach jest zorganizowanie pikniku edukacyjnego dla uczniów klas czwartych.

Więcej na temat programu na stronie internetowej.


 
Copyright © Gimnazjum Nr 2 im. Janusza Korczaka w Rumi (by Agnieszka Gryzik)