PROJEKTOR – wolontariat studencki – ciekawe zajęcia w klasie IV j

Nasza szkoła bierze udział w realizacji programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności "PROJEKTOR– wolontariat studencki". W ramach tego projektu grupa wolontariuszy – studentów prowadzi zajęcia z uczniami klasy IV j. Projekt nosi nazwę: Mali Odkrywcy 2.
Celem zajęć jest pokazanie uczniom takich metod nauki jak doświadczenia, wyciąganie wniosków, przełamanie stereotypu trudnych nauk ścisłych oraz nauka przez zabawę. Warsztaty chemiczne to świetny sposób na połączenie zabawy z nauką. Podczas zajęć uczniowie sami wykonują doświadczenia przy użyciu prostych składników, zgodnie z instrukcjami prowadzących. W ten sposób odkrywają, ze chemia jest wszędzie wokół nas, a rzeczy znajdujące się w kuchni to świetne odczynniki do prostych i przede wszystkim bezpiecznych doświadczeń chemicznych.
W najbliższych tygodniach czekają nas jeszcze dwa dwugodzinne spotkania wokół tego samego tematu. W planach jest zorganizowanie pikniku edukacyjnego dla uczniów klas czwartych.

Więcej na temat programu na stronie internetowej.

PODSUMOWANIE ZAJĘĆ PROWADZONYCH W RAMACH PROGRAMU POLSKO - AMERYKAŃSKIEJ FUNDACJI WOLNOŚCI „PROJEKTOR - WOLONTARIAT STUDENCKI”.

Trzy projekty o zróżnicowanej tematyce - to najkrótsze podsumowanie zajęć prowadzonych w ramach programu Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności „PROJEKTOR - wolontariat studencki".
Uczniowie klasy IV j przez cały rok szkolny uczestniczyli w cyklicznych zajęciach prowadzonych przez studentkę - wolontariuszkę Projektora - Panią Martynę Domachowską.
Pierwszy i drugi cykl zajęć nosił nazwę: MALI ODKRYWCY. Były to warsztaty chemiczne, podczas których uczniowie wykonywali doświadczenia przy użyciu prostych składników. Ostatnie spotkanie dotyczyło tematu: BEZPIECZEŃSTWA W SIECI. Dzieci zastanawiały się, czym jest hejt. Nauczyły się, jak można ustrzec się przed zagrożeniami wynikającymi z korzystania z Internetu
Wszystkie zajęcia były interesujące, pouczające, a przede wszystkim dały dzieciom wiele radości.

Dziękujemy Pani Martynie - Ambasadorce Projektora